Buradasın: Anasayfa // Halk Oyunları // Kolbastı nasıl oynanır (videolu gösterim)

Kolbastı nasıl oynanır (videolu gösterim)1. KARADENIZ OYUNLARI SONA ERDIKolbastı oynamak aslında çok basittir. Biz size nasıl oynanır video ile anlatacağız. Öncesinde size kolbastı oyunundan biraz bahsetmek istiyoruz. Kolbastı oyununu hem Trabzonlular hem de Giresunlular kendilerine ait olduğunu iddia etmektedirler. Bu konu da da iki şehrin bir kültürel çekişmeside bulunmaktadır.

Kolbastı oyunu ilk kez Trabzon şehrinin Faroz mahallesinde 1930 yılında oynanmaya başlanmıştır. Hem balıkçılık hem de deniz hayatına dair figürleri sergilemeye yardımcı olan Kolbastı oyunu Trabzon’da 2007 yılında düzenlenmiş olan 1.ci Karadeniz Spor Oyunları açılışında 100 kişilik bir ekip tarafından oynanmaya başlanınca Türkiye’de de tanınmış oldu. Kolbastı oyunu Türkiye’de genel olarak gerek düğünler de, gerekse eğlenceler de oynanmaktadır. Türkiye’de popüler olmasıyla beraber kolbastı hemen hemen her mekanda eğlence ortamlarında oynanıp daha da yaygınlaşmıştır.

Kolbası oyunu oynamayı öğrenmek için ’ın Kolbastı isimli videosunu izlemenizi öneririz. İzleyerek daha kolay öğreneceksiniz.

Sinan Yılmaz’ın Kolbastı klibindeki videoyu izledikten sonra da aşağıdaki kolbastı dersi videosunu izleyerek kolbastı öğrenmenizi kolaylaştırabileceğimizi düşünüyoruz.

İşte kolbastı öğrenme videosu:

Etiketler: , , ,

1 Cevap to " Kolbastı nasıl oynanır (videolu gösterim) "

  1. ebrar diyor ki:

    çook iyi oldu

Cevap / Yorum yazın