Buradasın: Anasayfa // Bilgisayar oyunları // Mafia 2 Oyun İncelemesi

Mafia 2 Oyun İncelemesiMafia ilk oyunuyla adından çok söz ettirmeyi başardı. Görsel açıdan oyuncuları çok fazla tatmin edemese de herkesin içinde bulunan mafya babalığı merakını da gidermiş oldu. Mafia oyununu bitirenler 2. oyunun gelmesini sabırsızlıkla bekliyordu ve nitekim geldi de. 8 yıllık bir beklemeden sonra oyun yapımcıları oyunu çıkartmaya kendilerini hazır hissettiklerini düşünerek oyunu piyasa çıkardı.

Mafia 2 oyununun hikâyesi ilkinden tamamen farklıdır. Serinin ilk oyunuyla aynı olan sadece zaman ve çevredir. Oyunda grafik olarak bir gelişim söz konusu. Böyle bir gelişim gerçekten de gerekliydi. Yapımcı şirket oyunun grafik olarak göz önünde olmasını istemiş olsa gerek ayrıntılara çok önem vererek bir çalışma yapılmış.

Oyunun ana konusu herkesin tahmin ettiği gibi sokak mafyalığından daha büyük yerlere gelmeye çalışmak. Karakterimizin ismi Vito Scaletta. Empire Bay şehrinde geçen oyun Sicilya asıllı karakterimizin ailesiyle bu şehre taşınmasıyla ivme kazanıyor. Oyuna girdiğinizde karşınıza kolaylıkla anlaşılabilecek sade ve hoş bir menü çıkıyor. Kendinize uygun ekran ayarlarını yaptıktan sonra zorluk seviyesini de yapıp oyuna başlayabilirsiniz. Oyundaki harita çok büyük olmasına rağmen yapımcılar size verilen görevleri verdiği noktalara ulaşarak yapmanızı istiyor. Yani haritanın büyük olmasının oyuncu açısından pek bir şey ifade etmediğini söyleyebiliriz. Oyunda silah çeşitliliği oyuncuları tatmin edecek düzeydedir. Silah çeşitliliği oyuncunun oyunda daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Düşmanların yapay zekası iyi olmasa da başka oyunlara nazaran yeterli seviyede diyebilir.

Grafik tasarımı konusunda herkesi tatmin edebilecek bir oyun yapılmış. Oynanabilirlik konusunda herkes farklı bir şey söylemektedir. Oynanabilirliği kendiniz tespit etmeniz ve yorumlara pek kulak asmamanız daha güzel olacaktır. Oyunun hikâye kısmı çok çetrefilli olduğunu söyleyebiliriz. Görev görevi doğuruyor. Oyunda mafya işlerine girdiğiniz gibi devam ediyor her daim bu ortamın içersinde olacaksınız.

Etiketler: , ,

Cevap / Yorum yazın